Skip to content

Jak pomoci projektu

Pokud se chceš aktivně zapojit do vývoje stránek, jsi na správné adrese. Pomoci je možné několika způsoby.

  1. Stránky používám a chtěl bych na nich něco změnit. Je tam nelogičnost, špatně se to ovládá. V takovém případě je super napsat co je špatně a třeba o tom i podiskutovat jestli by se to dalo udělat lépe.

  2. Chtěl bych se podílet na nových vlastnostech. Aktivně přemýšlím o tom co by se mohlo dále rozvíjet. Chápu danou problematiku a dokážu popsat chování nové funkce. Takový malý produktová manager. Ukoly pak naplánovat a případně prioritizovat co by se mělo udělat dříve a co později.

  3. Chtěl bych nové věci testovat. Připravuje se nová verze systému a bude potřeba jí pořádně otestovat.

  4. Chtěl bych psát a uptavovat tuto dokumentaci.

  5. Chtěl bych přímo přispívat v projektu jako programátor. Není žádný problém. Kód je verzovaný, spolupráci se meze nekladou.

Diskutovat nad věcmi můžeme společně na skupinovém chatu Discord. viz dále.

Diskuse

Již delší dobu je na Discord-u založena místnost abychom se nemuseli případně opakovat. Chceš se podělit s nápadem, dotazem a pod jsi vítán pod tímto odkazem. Discord běží i v prohlížeči stačí se zaregistrovat a skrze pozvánku přihlásit do naší skupiny.

Na čem se aktuálně pracuje můžeš koknout tady:


Jaké jsou požadavky pro člověka na vývoj? Znalost PHP, frameworku Laravel nebo Symfony, JavaScript plus okrajově Vue.js. Nově ještě Livewire v kombinaci s alpine.js, které používa knihovna FilamentPHP. Co je ale nejdůležitější, chuť něco dělat případně se naučit. Existuje spoustu kvalitních návodů, popisů nebo dokumentace. Zároveň není problém něco konkrétně vysvětlit, co jak bylo myšleno.

Jak je to poskládané

V roli backendu je zde Laravel (aktuálně ve verzi 10). Půjdeme cestou časté aktualizace. Aktuálně je nejnižší verze PHP 8.3. Dále doporučuji MySQL databázi 8+ u nižších verzích MySQL je potřeba trochu upravit migrace.

Líbilo by se mi dělat krásnou aplikaci rozdělenou na backena a frontend bohužl na toto nemám čas takže jsem šel kompromisem. Tedy konkrétně

  • [BACKEND]- Laravel + MySQL
  • [FRONTEND]- Laravel LiveWire
    • Filamentphp v3 - nástroj kde je udělaná administrace rozhranní
    • .blade - použití standardního template jazyka Blade v Laravelu pro jakoukoliv jinou stránku
    • Tailwind CSS - je možné použít jakoukoliv třídu z verze 3.x
      • Flowbite - je možné použít komponenty z free verze

Vydáno pod MIT licencí.